Bakım
 

Radyatör Temizliği İle Artık Eviniz,
Daha Sıcak, Daha Temiz
ve Daha Sağlıklı

Olacak...

Önlem almak, tamir etmekten daha ekonomik ve daha pratik`tir...

Yeryüzünde işlevi sürtünmeye dayanan her sistemin bakımı olduğu gibi sürtünmeyle ısınan kalorifer tesisatlarımızında periyodik bir bakımı vardır.

Örnek verilmesi gerekirse, kullandığımız araçlar buna en büyük örneklerdendir. Sürtünmeyle çalışan arabalarımızın motor yağlarını belirli aralıklarla değiştirmek zorundayız. Değişmemesi halinde aracımızın çekişten düşer, yakıt tüketimi yükselir ve özelliğini kaybeden yağ motorumuzun için de aşınmalara sebebiyet verir. Sürtünme ve aynı mantıkla çalışan ısıtma sistemlerimize de her yıl bakım yaptırmalıyız.

Isıtma sistemi bir kere temizlendikten ve korunduktan sonra sistemin her yıl bakımının yapılmasını temin etmek önemlidir. Pek çok etken ısıtma sisteminin koruma seviyesini düşürmeye yol açabilir: örneğin yer değiştirme sırasında radyatörün kaldırılması ile oluşan sistem suyu kaybı. Bu yüzden su kalitesini ve koruma seviyesini yıllık olarak kontrol etmeliyiz.

Ve bu gerçekle, yılların verdiği tecrübeye dayanarak  Niğde'nin ilk petek temizleme servisi olan pratikali; ısıtma sisteminize her yıl bakım yaptırmanızı tavsiye ediyor.

Vaillant-Demirdöküm

Yetkili Servisler Pratik Ali ` yi tavsiye ediyor.